Administracja - studia drugiego stopnia
studia stacjonarne i niestacjonarne
Prowadzone zarówno w systemie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym studia drugiego stopnia na kierunku Administracja zapewniają wszechstronne przygotowanie do podjęcia pracy w charakterze urzędnika w organach administracji rządowej, samorządowej, a także w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą.
Program studiów w pełni umożliwia zdobycie i ugruntowanie podstawowej wiedzy w obszarze nauk społecznych, a w szczególności w dziedzinach nauk prawnych i ekonomicznych. Studia umożliwiają uzyskanie poszerzonej i specjalistycznej wiedzy w zakresie kształcenia przewidzianym w planie studiów na kierunku administracja studia drugiego stopnia i przygotowują do twórczej pracy zawodowej. Dają możliwość zdobycia pogłębionej wiedzy w obszarze nauk społecznych, a w szczególności w dziedzinach nauk prawnych, ekonomicznych oraz nauk o polityce i administracji. Kończą się uzyskaniem tytułu magistra.
Ukończenie studiów II stopnia umożliwia ubieganie się o przyjęcie na studia III stopnia oraz studia podyplomowe.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku administracja jest wszechstronnie przygotowany do zajmowania różnorodnych stanowisk w instytucjach administracji publicznej, w szczególności w jednostkach administracji rządowej jak i samorządowej. Ponadto, może podjąć pracę w służbach administracyjnych podmiotów gospodarczych, instytucjach pozarządowych, administracji specjalnej, administracji prywatnej, placówkach kulturalnych, oświatowych, organach partii politycznych, biurach poselskich, a także przedsiębiorstwach współpracujących z podmiotami zagranicznymi i ich organami. Warto zwrócić uwagę, że może on znaleźć zatrudnienie nie tylko w instytucjach krajowych, ale także w organach i instytucjach Unii Europejskiej.
Studia na kierunku Administracja II stopnia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra.
Studia trwają 2 lata (4 semestry), w trakcie których Student ma obowiązek uzyskać 120 pkt ECTS.
Data dodania: 29 grudnia 2024